Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z Aktivu OV ČSV Hodonín 23.11.2016

30. 11. 2016

Aktiv OV ČSV Hodonín

(23.11.2016, restaurace Rozmarín)

Zápis:

 

1./   Zahájení aktivu                                                                       př.   Smolík

Přivítání hostů: zástupce okresní veterinární správy Hodonín pan doktor Konečný

V závěru bude promítání zájezdů.

 

2./   Dotace administrace                                                                 př.   Škoda

Tiskopisy řádně vyplnit a podepsat, je možné napsat plnou moc a dotaci vyzvednout někdo jiný. Vyplacené dotace je potřeba do 30.11. odevzdat př. Škodovi. Administrace dotace 1.D. je potřeba odevzdat př. Škodovi také do 30.11.(oběžník č. 3 je tam uvedeno co lze nakoupit a co ne) musí se odevzdat originály.

 

3./   Registrace                                                                                př.   Škoda

Přeregistrace – do května to bylo zdarma, Veselí nad Moravou a Rohatec zatím nemají změnu – je potřeba v tom pokročit. Na aktivu v Brně se nezúčastnilo 7 organizací z 18 z našeho okresu. Informace z aktivu: Hašek poděkoval za dobrou spolupráci. Od roku 2015 mají na JMK úly na střeše budovy. Dotaz na kraj ohledně možností ovlivnění médií ve prospěch propagace včelařství – nelze. Ing. Bartošová – dotační tituly atd. Ing. Krejčíř – CIS. Diskuze: Včelpo – proč by to měli platit členové svazu? Prezentace př. Hanušky je k dispozici po požádání mailem.

 

4./   Informace z KKV a RV                                                             př.   Smolík

Je potřeba se zúčastňovat aktivu osobně. Registrace je potřeba dokončit.

Na JMK se stala chyba ve financování místo 500 000,-Kč máme na monitoring 300 000,-Kč a 200 000,-Kč by mělo zůstat k čerpání v průběhu roku, nebo na příští rok. Břeclav odmítla dotaci na vyšetření MVP a chce vyšetřovat až příští rok. Žádanky na vyšetření MVP jsou v CISu. Grant programu na 2 500 000,- Kč např. pro kroužky (Diskuze: návrh: model včely - cena až 20 000,-Kč) Ještě je 2x 40 000,- na soutěž Zlatá včela 40 000,- pro jih a 40 000,- pro sever.

Průběžná zpráva o provedení kontrol z dotací SIF  - bylo asi 40 případů kdy se musela dotace vracet, v budoucnu bude i sankce ve výši 100% získané dotace. VČELPO – dochází stále k vyšetřování, dokud nebude skončeno nelze k tomu nic říct. Zatím se prodává med ve kterém vyšetření neprokáže antibiotika. Změna stanov – OO Most: nemají revizní komisi (chtěli pouze komisaře) bylo to zamítnuto. Všechny zprávy RV budou uveřejněny v časopise Včelařství v prostřední části časopisu.

 

5./   Zpráva nákazového referenta                                                   př.   Marada

Varroáza letos zase udeřila, loni včelstva plodovala až do vánoc, bylo důležité ošetřit aerosolem a ošetření v podletí (Gabon) ve včelstvech pak nebyl spad víc než 30 roztočů. Takže to funguje. Je potřeba gabony z úlů po ošetření vyjmout! Někteří včelaři to tam nechávají do jara. Klíckování matek v září – je účinné. Nešvar – fumigování Varidolem po 14 dnech. Ochrané pásmo nemáme. Nejblíž je v Břeclavi. Ochrané pásmo po 5 letech se nás netýká, bude se nás týkat v roce 2018. Grant JMK 140 vzorků. Nová Lhota (10), Velká nad Veličkou (60), Blatnice (14), Veselí nad Moravou (22), Bzenec (26), Vracov? Kyjov – vzorky doručit do vánoc Vítkovi Maradovi.

Diskuze: Připomínka  ZO Svatobořice – kočovníci si převezou včely, ale bez vyšetření na Varroázu a MVP. Léčba včelařů z jiné organizace by měla probíhat v organizaci na jejímž území má umístěna včelstva.

Konečný – vyšetření na mor si může včelař vybrat u ústavu, kde chce a hradí si to sám. Pokud není u nového včelaře znám původ včelstev je možné kontaktovat doktora Konečného a ten si potvrzení o vyšetření MVP vyžádá nebo udělí pokutu. Krkonoše – hniloba včelího plodu (pokud hynou larvičky a vyšetření na MVP je čisté může jít i o hnilobu včelího plodu) Od příštího roku je v návrhu při podezření na MVP negativním udělat i vyšetření na hnilobu včelího plodu. Připomínka - Dezinfekční přípravek Bee-safe – byl původně vyvinut právě na hnilobu včelího plodu.

 

Referent pro léčiva – chtějí to vozit na jedno místo bude to v Terezíně u referenta pro léčiva Burian – 608879742, mail: zdenek-burian@seznam.cz

Pokud někomu chybí léčivo na jarní ošetření je možné to ještě doobjednat – zájemci ozvat se do týdne!

 

6./   Zpráva referenta pro mládež                                             př.   Kománková

8 kroužků – Žarošice, Hodonín, Mikulčice a Lužice (jsou pod Hodonínem – musí se to změnit na samostatné kroužky) jeden kroužek jedno IČO, Vacenovice, Čejč, Svatobořice Mistřín – kroužek pozastaven, malý počet členů (2). 15.4.2016 ve Vacenovicích bylo kolo Zlaté včely. Bylo to moc fajn, asi 100 dětí a naše děti se umístili v první polovině. Bohatý program a super organizace.

 

7./   Informace ze zájezdu,včetně promítání diapozitívů   př. Marada  a př. Šišák

Promítání fotografií ze zájezdu 2015 a 2016

 

8./   Diskuze                                                                                př.    Smolík

Je potřeba změnit razítka – po změně registrace. Místo o.s. je nyní z.s.

Tip: Nákup mikroskopů pro kroužky z dotace.

Návrh od přítele Škody 1Kč ze včelstva na náklady OO ČSV Hodonín – jednohlasně odsouhlaseno. Léčba aerosolem je potřeba vyplnit formuláře z CISu a do konce Dubna to poslat př. Škodovi.

 

9./ Závěr                                                                                     př.   Smolík